Česko-slovenské setkání potřetí

Dne 3. 10. 2024 jsme s radostí přivítali naše přátele ze Základní školy Vráble.  Letošní, už třetí, česko-slovenské setkání bylo plné zážitků, nových přátelství a vzájemného poznávání.

Program byl opravdu bohatý. Po vřelém přivítání a chutném pohoštění, které připravili naši šesťáci a osmáci, jsme se svými slovenskými kamarády vyšlápli na Pálavu. Ze Svatého kopečku jsme obdivovali nádherné výhledy na město Mikulov a okolní krajinu. Po výborném obědě ve školní jídelně jsme zavítali na prohlídku státního zámku ve Valticích. Během dne probíhala konverzace v češtině i slovenštině, což pomohlo k rozvíjení jazykových dovedností a lepšímu porozumění mezi žáky. Děti měly příležitost rozvíjet kamarádské vztahy a sdílet své zážitky. Setkání bylo obohaceno také o výměnu zkušeností mezi vyučujícími. Rozcházeli jsme se s novými nápady na další rozvoj přátelství obou škol.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto nezapomenutelného dne a těšíme se na příští společné akce.

Mgr. M. Zajíčková