Tak kam?

Ve čtvrtek 3. 10. 2024 jsme s 9. A navštívili v rámci volby povolání SŠEB a SOU na Sovadinove ulici v Břeclavi. Třída se dozvěděla, jaké obory jsou na obou školách k dispozici a jaké budou mít po ukončení těchto oborů uplatnění. Žáci mohli nahlédnout přímo do výuky, takže viděli na učilišti v praxi např. kadeřnice, elektrikáře a další jsme zase mohli vidět přímo v dílnách patřící k učilišti. Na průmyslovce jsme nahlédli k automechanikům, strojvedoucím aj. Mohli jsme se také podívat, jak se pracuje s laserem, jak funguje robot a jak se řídí vlaky. Dopoledne jsme zakončili na Veletrhu SŠ, který snad pomohl všem, kteří ještě nevěděli, kam chtějí jít nebo co chtějí dělat po ukončení ZŠ – zastoupení škol bylo opravdu veliké.

Odnesli jsme si hlavy plné informací a zážitků.

Veronika Netušilová