Historie

Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, příspěvková organizace zahájila výuku 1. září 1984. Od 1. 1. 1996 má škola právní subjektivitu. Zřizovatelem je Městský úřad v Břeclavi, s nímž spolupracujeme v oblasti materiálně technického zabezpečení a zajišťování provozu. Škola se nachází v centru velkého břeclavského sídliště. Kapacita je 350 žáků. Kromě běžných tříd máme i přípravnou třídu. Škola je standardně vybavena kmenovými třídami a odbornými učebnami fyziky a chemie, informatiky, dále máme dvě jazykové učebny, odborné učebny zeměpisu, dějepisu a přírodopisu, tělocvičnu, hřiště, školní knihovnu a aulu. Součástí školy jsou tři oddělení školní družiny. Ve školní kuchyni se vaří dva druhy jídel.

Škola pro žáky organizuje plavecký a lyžařský výcvik, které jsou součástí ŠVP. Dále pořádá např. slavnostní vítání prvňáčků, absolventské práce a rozloučení se žáky 9. ročníku. Oblíbené jsou projekty zaměřené na sportovní a ekologické aktivity. Dlouhodobě také spolupracujeme se zahraničními školami v Rakousku a na Slovensku.

Důležité pro všechny učitele i žáky je naplňovat to, co máme v názvu našeho ŠVP – „Škola přátelská – škola partnerská“.