Škola v pohybu a zdraví žáky 3. B baví

Žáci 3. B prožili 26. října krásný školní den plný pohybu a zdraví v Městské knihovně Břeclav, pobočka Poštorná pod vedením knihovnice Soni Piškulové.

Všechny aktivity - cvičení s příběhem, spolupráce při vymýšlení a cvičení příběhu z náhodně vybraných cviků jógy, společná četba O tom, jak Mach a Šebestová vyléčili Kropáčkovi angínu, rozhovor o zdravém životním stylu, práce s knihou Jak bacit bacila, vyhledávání informací a pohybové hry k tématu - žáky zaujaly.

S radostí splnili zadané úkoly z pracovního listu. Vymysleli a namalovali bacila, pojmenovali ho, napsali, čím a kde škodí a co můžeme v boji proti němu použít, abychom se uzdravili.

Hravě zvládli i závěrečný kvíz, ve kterém si ujasnili a ověřili získané poznatky. Paní knihovnice je odměnila tiskátky a utrženým sluchátkem Macha a Šebestové vytištěném na 3D tiskárně. Radost byla o to větší, že na akci získali body také do naší celoroční čtenářské soutěže My jsme žáci 3. B.

Příjemně naladěni a plni dojmů jsme se spokojeně procházkou za svitu podzimních slunečních paprsků vraceli domů.

Děkujeme.

Mgr. Zdeňka Hošková