Projektový den - Zdravé lidské tělo a hygiena - 1. A

V pondělí 25. 10. se žáci I. A vypravili do knihovny v Poštorné. Měli zde hned dva úkoly – seznámit se s prostory a různými možnostmi městské knihovny, ale také tady prožít vzdělávací dopoledne.Cílem projektu bylo seznámení se s hlavními částmi lidského těla, s významem pohybu a hygieny pro jeho zdravý vývoj.

Žáci si zacvičili jógu pro děti, hádali hádanky a ukazovali na sobě uhodnuté části těla. Na velké maketě lidského chrupu pojmenovali jednotlivé zuby a ukázali si obrovským kartáčkem, jak zuby správně čistit. Poté si vyrobili pohyblivý obrázek, jak si čistit zuby a v pracovním listu vyhledali možnosti zdravé výživy. Na závěr si zazpívali a zatančili s medvídky píseň Hlava, ramena, kolena, palce. Všechny děti se aktivně zapojily a už se těší na další návštěvu knihovny.

Mgr. J. Horsáková

Projektový den - Zdravé lidské tělo a hygiena - 1. A