Zdravý životní styl

Projektový den v rámci evropského projektu Podporujeme gramotnosti probíhal v městské knihovně Poštorná. Po příchodu do knihovny nás paní knihovnice přivítala a společně s paní učitelkou seznámily žáky s tématem a cílem projektového dne. Projektovým dnem nás provázela kniha Jacquese a Jeana Breuilových s názvem ,,Filipova dobrodružství“.

Vzdělávací program byl zaměřený na vyhledávání a získávání informací o zdravé výživě a potravinách, zdravém životním stylu, důležitosti vitamínů, otužování a pohybu pro lidské zdraví. Součástí programu byla četba a poslech odborné literatury, práce ve skupinách, doplňování pracovních listů, jóga – při které si žáci s chutí zacvičili a protáhli svaly. Projekt integroval poznatky z přírodovědy, českého jazyka, výtvarné výchovy, pracovních činností a tělesné výchovy.

Bc. Bohdana Herzánová

Zdravý životní styl