Naše lípa

V roce 2018 jsme pomáhali vysazovat duby ve vznikající aleji na Habrově seči. Některé stromky se bohužel neujaly, a tak nás napadlo vysadit na jedno neobsazené místo lípu. Tu jsme získali za zahrádky jedné paní učitelky. Lípa jí tam sama vyrostla a ona nevěděla, co s ní.

V pátek 10. září žáci 9. A a 9. B společně vyrazili na výsadbu stromku. Vyzbrojeni zahradnickým nářadím, konvemi s vodou, stromkem v květináči a dobrým úmyslem. Nejprve jsme si vyhlédli příhodné místo, to upravili, vyryli díru, zalili vodou, zasadili stromek, zatloukli kůl, přidali ochranu stromku. A bylo hotovo.

Budeme se snažit o naši lípu pečovat, zalévat ji a věřit, že jednou to bude památný strom na naše školní léta.

Zpracovala Mgr. Šperková a Mgr. Filipská

Naše lípa