Recitační soutěž

Recitátoři, kteří se do soutěže zapojili, prošli nejprve třídními koly. V knihovně se sešli tedy ti nejlepší.

Soutěžilo se v pěti soutěžních kategoriích dle věku dětí. Akci zahájil (v té chvíli ještě zástupce, nyní již ředitel školy) pan Mgr. Michal Škamrada úvodním slovem a vlastní recitací básně. Všechny přítomné ve zcela zaplněné knihovně tím příjemně naladil na tu správnou náladu a mohlo se začít.

Jako první nastoupili prvňáčci, kteří nás ohromili svojí odvahou a pěkným přednesem. Po nich následovala nejobsazenější kategorie žáků druhých a třetích ročníků. Zde byla obrovská konkurence a výkony byly jeden lepší než druhý. O konečném pořadí v této kategorii rozhodovaly dokonce půl body.

V dalších třech kategoriích již nebylo tak nabito, ale výkony rozhodně nebyly o nic horší. Jsme rádi, že se zapojili i žáci z nejvyšších ročníků.

Všem statečným dětem, které se nebály a přišly vystoupit se svojí básničkou děkujeme a gratulujeme. Poděkování patří také členům parlamentu za pomoc při organizaci recitační soutěže a tvorbu plakátu a diplomů.

Mgr. Lenka Foukalová

Konečné výsledky:

1. KATEGORIE (PT + 1. ročník)
  2. Karolína Nahodilová
  3. Tomáš Ilkovič
  4. Veronika Králová

1. KATEGORIE (2. + 3. ročník)
  2. Emma Kollariková
  3. Sebastian Kubík
  4. Tereza Stiglitzová

III. KATEGORIE (4. + 5. ročník)

1. Sofie Milotová