Ukliďme Česko

V rámci celorepublikové úklidové akce jsme během měsíce dubna provedli úklid několika prostranství. Deváťáci uklidili podél cesty do Charvátské Nové Vsi a přes silnici u školy zarostlý sad. Tam jsme nasbírali dva plné pytle odpadků a překvapením byl velký koberec i čalouněné čelo k posteli. Třeťáci uklízeli v nedalekém lese na tzv. Taliankach. Třídy 4. A a 5. B sbíraly odpadky v oblasti Cyklosféry v Břeclavi. Při úklidu jsme se pozastavovali nad tím, co všechno jsou „někteří“ lidé schopni vyhodit jen tak do přírody. A co pak druzí musejí po nich uklízet.

Cílem akce bylo nejen dle svých možností upravit naše okolí, ale i společně jako kolektiv něco podniknout mimo školu.

Věřím, že v našich žácích touto akcí aktivně podporujeme odpovědný přístup chování k přírodě a její ochraně. A že oni sami nebudou patřit mezi ty, co vyhodí cokoli kamkoli …

Zpracovala

Mgr. Ivana Šperková