Den plný jablek

Vyučování v úterý 16. listopadu začalo netradičně přehlídkou jablek, která si děti přinesly a vytvořily jejich výstavku. O jablíčkách jsme si nejprve povídali a společně vyhodnotili, jak máme jablka rádi a na co všechno se dají použít. Někteří byli překvapeni, že se z jablek dají vytvořit i chips, které jim velmi zachutnaly.

Jablka pak žáci hodnotili podle vzhledu, později také ochutnávali a vybrali nejkrásnější a nejchutnější červené jablíčko. Při zpěvu písničky Koulelo se, koulelo a dalších vystřihovali, dokreslovali, počítali a hledali cestu jablečným bludištěm. Vytvořili také zavařeninu otiskem poloviny jablka. Nezapomněli jsme ani na čtení slabik v jablíčkách. První část jsme zakončili písní Měla babka čtyři jabka a tancem mazurky.

V druhé části jsme se přesunuli do školní kuchyně a s pomocí paní vychovatelky vytvořili a upekli moučník „jablka v županu“. Na závěr se konala hostina z vlastních výtvorů a jablečného džusu. Všem chutnalo.

Mgr. J. Horsáková

Den plný jablek