V pondělí 1. 11. 2021 se děti ve třídě 5. A podrobněji seznámily s historií a současnou podobou oslav svátků Halloween a Dušičky. Ve výukovém videu se děti nejprve dozvěděly, že oba tyto svátky mají společné kořeny sahající až k dávným Keltům.

V hodině angličtiny se naučily nová slovíčka vážící se k Halloweenu, vyzkoušely si koledování „Trick or treat“ a seznámily se s halloweenskou zábavou „Boobig for apples“. V další hodině si každý žák vyrobil papírovou halloweenskou dýni. V hodině českého jazyka jsme se naopak věnovali svátku Dušiček. Přečetli jsme si článek o svátku Všech svatých, povídali si o dušičkové tradici navštěvování hřbitovů a rozsvítili svíčku za ty, kteří už tu s námi nejsou. Celý den jsme pak zakončili poslechem a zpěvem zádumčivé Písně, co mě učil listopad.

Mgr. Lucie Pražáková