V pátek 31. 5. 2024 připravila pro děti DUHOVKA „Vojensko-historický den“. Děti si mohly prohlédnout zbraně, vyzkoušet rozdělání ohně za pomocí křesadla, zdravotnictví té doby a samozřejmě nechyběla ochutnávka historické kuchyně.

Den se moc povedl, děti byly nadšené. My tímto děkujeme Duhovce za organizaci a paní učitelce Netušilové za zprostředkování.

Maršálková, Vyziblová, Husáková

Žáci I. B v Městské knihovně, pobočka Poštorná po splnění závěrečných úkolů složili slib a byli slavnostně pasováni na čtenáře královnou Abecedou v rámci celorepublikového projektu skip Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Od paní knihovnice Soni Piškulové, která jim po celý školní rok chystala nádherné, poučné, zajímavé, zábavné knihovnické lekce, obdrželi Čtenářský glejt a sladkou odměnu. Knihu Kouzelné brýle, která byla vydána pouze pro žáky prvních tříd zapojených do projektu, jim srdečně věnovala třídní učitelka. :-)

Mgr. Zdeňka Hošková

Středa 12. června byla na naší škole bez tradičních školních tašek.

Někteří žáci si přinesli své školní věci ve velmi netradičních zavazadlech.

Školní parlament zorganizoval tento netradiční den. V příštím školním roce se všichni mohou těšit na další akce, které parlament přichystá.

Den bez tašek jsme si užili.

Zpracovala: Mgr. Ludmila Výborná

Přiblížil se konec května a počasí se pomalu otepluje, proto jsme se se třídou rozhodli, že strávíme několik hodin spolu ve škole mimo dopolední vyučování.

Setkali jsme se o půl sedmé před školou a poté si nachystali spaní v knihovně. První bodem večera bylo opékání špekáčků. Po úspěšném rozdělání ohně se mohlo začít opékat – špekáčky, klobásky, různé pečivo i marshmallowny.

Knihovně nás čekala potom spousta her a dalšího pojídání různých sladkostí a slaností.

Myslím, že se nám večer hezky vydařil a všichni budeme na společné zážitky rádi vzpomínat!

Veronika Netušilová

Ve středu 29.5. se žáci tříd 7. A a 7. B opět vydali na cyklistický výlet po Lednicko-valtickém areálu. Cestou plnili úkoly týkající se přírody a historie tohoto krásného kraje. První zastávka  - u Huberta byla věnována určování stromů a poznávání staveb LVA. Žáci tu také společně vyčistili okolí od odpadků a odstranili trávu rostoucí na schodech kaple. Druhá zastávka – Rendezvous s procvičením římských číslic.

Zastávka s občerstvením byla u Tří Grácií a nakonec jsme poseděli u Nového dvora.

Celý den bylo krásné počasí a žáci si užili nejen přírodu, ale také pocit z dobře odvedené práce.

Zpracovaly:

Mgr. Ivana Filipská, Mgr. Ivana Šperková

Zpracovaly:

Mgr. Ivana Filipská, Mgr. Ivana Šperková

Prožili jsme skvělý DOPRAVNÍ DEN pro prvňáčky! 😊

Organizátorům děkujeme!

Žáci I. B a Mgr. Zdeňka Hošková

V pátek 31.5. jsme se se třídami 8. A, 5.A a 4. B zúčastnili vojensko-historického programu. Tento program trval celé dopoledne a následně pro některé i odpoledne. Dozvěděli jsme se něco o historii, byly nám předvedeny různé zbraně z období konce druhé světové války, ochutnali jsme nejčastější pokrm, kterým byla pohanka s cibulí, pokusili se vykřesat oheň, vyzkoušeli jsme se spojit přes historický telefon, který si dle předlohy vyrobili sami účastníci vojensko-historického kroužku, a na závěr jsme se navzájem ošetřili a odnesli na nosítkách.

Aktivit bylo nespočet. V dopoledních hodinách jsme si užili příjemné počasí a mírný deštík, v odpoledních hodinách už jsme byli nuceni přesunout se do prostor školy, protože se deštík změnil ve veliký déšť.

Mladší i starší žáci a žákyně si den dle jejich slov velmi užili.

Tímto chci velmi poděkovat organizátorům dne a kroužku za skvělé rekvizity a celý program a také Duhovce - středisku volného času v Břeclavi a speciálně Soně Hoškové.

Veronika Netušilová

Dne 28. 5. 2024 jsme se vydali do Rakouska za kamarády z Poysdorfu. Nejdříve jsme měli hodinku ve třídě, kde jsme si společně zazpívali a společně vyplnili PL.

Následoval výlet v okolí, součástí tohoto výletu byl piknik venku. Kam nám maminky z Poysdorfu přinesly úžasné pohoštění a na závěr výletu byl v oblíbeném hřišti, které bylo zadáno jen pro nás a mohli jsme se dostatečně vyřádit a společně vyhrát. Příště přijedou děti k nám, a máme naplánovanou hodinu bubnování. Už se na ní těšíme. Popřáli jsme si hezké prázdniny, a jeli jsme domů.

Vypracovala – Mgr. Rakovská