Ve dnech 14. a 15. října 2021 se naši žáci již tradičně zúčastnili celostátního dobrovolnického projektu „72 hodin“.  V České republice pořádá 72 hodin Česká rada dětí a mládeže. Projekt dlouhodobě finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Je určen dětem, rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům. Po celé České republice se do projektu zapojují všichni, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištná pomoc druhým.

A jak se zapojili do projektu žáci ZŠ Na Valtické? Rozhlédli se kolem sebe a rozhodli se změnit věci, které se jim nelíbí. Zvukem píšťalek odstartovali různé aktivity směřující ke zlepšení prostředí školy a okolního sídliště. Pomáhali především místu, kde žijí. Jejich dobré skutky byly určeny lidem, přírodě i zvířatům. Žáci 9. ročníku čistili chodníky na sídlišti, mladší děti vysbíraly odpadky na dětském hřišti i v okolí školy, sedmáci pomohli s úpravou zeleně ve školním atriu. Šesťáci připravili zajímavé dopoledne plné her a zábavy pro prvňáčky, žáci VII. B upekli malým dětem perníčky, třeťáci adoptovali tygra ussurijského ze ZOO Hodonín.  Zapojením do dobrovolnických aktivit vedou vyučující školy své žáky ke vnímání světa kolem sebe, učí je spolupracovat a nezištně pomáhat. Nápadů bylo letos opravdu hodně a další ročník projektu se opět vydařil. Výsledkem bylo hodně radosti a velké uspokojení z dobře vykonané práce.

Mgr. M. Zajíčková