Zdraví a prevence infekčních nemocí bylo tématem projektového dne v přípravné třídě ve čtvrtek 23. září. Protože šlo o téma, se kterým mají děti spoustu vlastních zkušeností, byla úvodní diskuse opravdu bohatá. Potom si Soňa Hošková odvedla děti do klubovny CVČ Duhovka a tam si s dětmi povídala o tom, jak o sebe lidé dříve pečovali, a také přinesla spoustu čerstvých i sušených bylinek, které děti s velkým zájmem zkoumaly.

Nejvíce je nadchla poslední část – vlastní výroba mýdla. Připravenou mýdlovou hmotu si děti obarvily a pak už si vybíraly, do jakých formiček si budou mýdlovou hmotu odlévat. Po ztuhnutí si mýdla zabalily a mohly si je odnést domů. Krásná mýdlová zvířátka by pro ně měla být připomínkou velkého významu hygieny jako prevence nemocí.