Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, příspěvková organizace

Zápis z valné hromady spolku SOVA

1. Úvod
  2. Informace od ředitelky školy
  3. Návrhy akcí a projektů – p. Jana Bartošová (předsedkyně spolku)
  4. Zpráva o hospodaření – p. Iveta Šestáková (hospodářka spolku)
  5. Různé a závěr

ad1)

• Jednání zahájila ředitelka školy a přivítala přítomné.

ad 2)

• Ředitelka školy vysvětlila účel spolku SOVA. Připomněla výši příspěvku, která činí 200 Kč na žáka na školní rok. V případě více sourozenců na škole platí tuto částku ten nejmladší, starší pak sníženou na 150 Kč.
  • Způsob odeslání bude pouze bezhotovostně – na účet spolku SOVA. Číslo účtu a další potřebné údaje rozešle rodičům vedení školy.

ad 3)

• Paní Bartošová znovu připomněla přínos spolku a seznámila přítomné s návrhem možných aktivit pro tento školní rok.
  • Vyjádřila politování, že některé z akcí plánovaných na minulý školní rok (například sportovní den) nemohly být uskutečněny z důvodu lockdownů a nepříznivé epidemiologické situace.
  • Pozastavila se nad tím, že bohužel nepřispívají všichni rodiče.
  • Navrhované akce:

-sportovní den

-prodejní výstavka

-bazar odloženého oblečení, knížek, hraček

-den tvoření s využitím recyklovaného materiálu

• Zdůraznila, že je žádoucí, aby se do činnosti zapojilo co nejvíce rodičů, aby prostřednictvím třídních učitelů nabízeli škole své nápady a možnosti spolupráce.

ad 4)

• Paní Šestáková seznámila přítomné s hospodařením spolku za minulý rok. Sdělila, že kvůli pandemii se některé akce sice neuskutečnily, přesto se peníze „vrátily ke všem dětem“, a to v nejrůznějších podobách: knižní odměny na konci školního roku, příspěvek na dopravu, příspěvek na výlety a podobně.
  • V červnu dostal každý žák příspěvek 30 Kč bez rozdílu, zda jeho rodiče do spolku přispěli nebo ne.
  • S přispíváním každé třídě i každému žákovi se počítá i do budoucna.

ad 5)

• Paní Marta Zajíčková sdělila, že pro letošní školní rok bude dalším zdrojem příjmu i sběr papíru. Ve stanovené dny přistaví společnost AVE ke škole kontejner.
  • Ředitelka školy poděkovala přítomným za účast a ukončila jednání.

Zapsala: Mgr. Ivana Filipská