Ve dnech 6. a 8. 10. 2021 probíhal ve třídách VI.A a VII.A projektový den na téma „Den společenských tanců“ za přítomnosti odbornice Lenky Jedličkové, která je bývalou žákyní naší školy a zároveň studentkou školy vysoké zabývající se společenskými tanci u taneční skupiny DANZA Brno ve svém volném čase.

Lenka si pro žáky připravila prezentaci na téma společenský tanec. Přiblížila a vysvětlila rozdělení standardních a latinsko-amerických tanců, ukázala kostýmy na oba druhy tance a nabídla je děvčatům k vyzkoušení. Poté dala mezi žáky kolovat své sportovní úspěchy (medaile, poháry) a po přesunutí do zrcadlové učebny přiblížila žákům taneční prvky i s jejich zapojením. Na závěr si žáci upevnili znalosti formou pracovního listu.

Mgr. J. Martínková