Žáci osmého ročníku navštívili ve čtvrtek 7. října brněnské augustiniánské opatství. Navázali na úterní návštěvu naší školy, při které se dověděli spoustu nových informací o životě a díle G. J. Mendela.

Po úvodním přivítání a občerstvení čekaly na žáky dvě zajímavé aktivity. Obě probíhaly v Muzeum G. J. Mendela. Nejprve žáci hledali informace ze života a díla skromného vědce, které zapsali do pracovního listu. Poté si zkusili práci vědců při izolaci DNA z banánu. Pokus se většině z nich vydařil.

Po obědě, na kterém si všichni moc pochutnali, se setkali s naší partnerskou školou z rakouského Zwentendorfu, která se také účastní daného projektu. Následovala další část, při které se virtuálně vydali do baziliky Nanebevzetí Panny Marie. Současně vypracovávali další zajímavé pracovní listy na téma „Objevujeme Mendela“.

V závěru dne žáci navštívili baziliku, která všechny doslova učarovala.

V průběhu dne se žáci dověděli spoustu nových a zajímavých informací o vědci G. J. Mendelovi.

Mgr. Ludmila Výborná