Ve středu 6. října proběhl náš projektový den, jehož cílem bylo naučit děti zdravěji jíst, více se hýbat, ale také osvojit si základní chvaty a hmaty sebeobrany.
Do školy za námi přišla výživová poradkyně a vicemistryně ČR v MUAY THAI 2021, Helena PŘIBYLOVÁ. Jako asistent přijal pozvání MICHAL VACEK, mistr ČR K1 z let 2010, 2011, 2012,2017, WMC pro rok 2019, trenér MUAY THAI, KICKBOXU A SEBEOBRANY.

Po krátkém seznámení provedla žáky zásadami správného stravování, a to formou výkladu, rozhovoru, krátkého filmu a her. Na konci si prohlédli své svačiny a dokázali vyhodnotit, zda jejich svačina odpovídá správné výživě.

Nejzajímavější část se ale odehrála v tělocvičně. Ukázka kickboxu a sebeobrany děti nadchla. Všechny chvaty, kopy a údery si vyzkoušely. Vrcholem byla motorická hra VYTLAČOVANÁ. Tato hra se zaměřila nejen na sílu, ale i rovnováhu. Pro vítěze byl připraven zdravý pamlsek.

Pro děti byl tento den velkým zážitkem. Přály si, aby nás tato dvojice zase někdy navštívila a dvojice si přála, aby získané informace a dovednosti využily pro svůj prospěch a zúročily ve svém chování a způsobu života.

Mgr. Y. Ciprysová