První část probíhala ve třídě. Na úvod jsme společně sestavili myšlenkovou mapu na téma sport. Žáci, kteří se ve volném čase věnují pohybovým aktivitám v zájmovém útvaru, seznámili ostatní s touto činností. Přinesli si dresy, náčiní, fotografie, videa, medaile a diplomy, které již získali.

Host je seznámil se svými různorodými sportovními začátky, které jsou spojeny s naší školou a městem Břeclav. Popsala cestu, jak se dostala do extraligové soutěže. Ukázala jim dres, ve kterém hrála volejbal družstvu UP Olomouc a medaile, které získali. Prohlédli jsme si také video ze zápasu s týmem Prostějova. Hráčka odpovídala na dotazy žáků.

Druhá část se uskutečnila v tělocvičně. Pod vedením hosta proběhla rozcvička. Následovaly závodivé hry s míčem v družstvech. Žáci si zahráli vybíjenou a přehazovanou.

Na závěr vypracovali úkoly z pracovním listu.

Žáci byli po celou dobu aktivní. Sledovali pozorně ukázky činností svých spolužáků. Besedovali s volejbalistkou. Každý se snažil podle svých schopností přispět k co nejlepšímu výsledku svého týmu při hrách v tělocvičně. Zažívali radost z pohybu a kontaktu s ostatními spolužáky. Při závěrečném hodnocení všichni projevili spokojenost s průběhem dne. Myslím, že akce splnila, co jsme od ní očekávali. Přinesla žákům radost, přispěla k rozvoji pohybových dovedností a motivovala je k pravidelnému pohybu pro zdraví.

PaedDr. D. Vanžurová