Začátek měsíce října zahájili žáci I. B třídy projektovým dnem Zdravé zoubky. Jeho cílem byla správná péče o zuby a prevence zubního kazu. Po úvodních hádankách a pohádce k zubní tématice pozorovaly žáci otisky vlastních zubů na jablku či sýru.

Jak se jednotlivé zuby jmenují, k čemu slouží a jak se o ně efektivně starat, přišla prvňáčkům teoreticky i prakticky vysvětlit dentální hygyenistka Bc. Kristýna Dobišarová, Dis. Dozvěděli se, jak důležitý je správný kartáček, který také k nácviku čištění zubů každý obdržel spolu se vzorkem zubní pasty. Co všechno se může k dentální hygieně používat si prohlédli na malé výstavce zubních pomůcek. Prospěšné potraviny  a naopak škodící našim zubům si žáci vyzkoušeli roztřídit ve výtvarné dílně. V závěru projektového dne společně vytvořili model chrupu z lepenky. Prvňáčci se v tento den mnoho dozvěděli. Už zbývá jen, aby nové vědomosti využívali v praxi.

Mgr. Dana Klimovičová