V pátek 17. září 2021 proběhl ve třídě 5.A projektový den, ve kterém se děti blíže seznámily s mladou nadějnou sportovkyní pocházející z Břeclavi, juniorskou a akademickou mistryní v judu Annou Třináctou.

Anička dětem přiblížila dějiny a pravidla juda, popsala svoji sportovní dráhu od dětství, předvedla videoukázky a fotografie ze svých zápolení. Děti měly možnost prohlédnout si zblízka celou hromadu Aniččiných medailí, osahaly si judistické kimono a blíže se seznámily se zdravým stravováním sportovců. Po této teoretické části se třída přesunula do tělocvičny, kde měly děti možnost zhlédnout ukázky pádů a chvatů v judu. Dále si děti pod vedením Aničky vyzkoušely kondiční a průpravná cvičení. Celý den pak byl zakončen závěrečným kvízem a vyhodnocením.

Dětem se dopoledne s Aničkou líbilo, po celou dobu projektového dne pracovaly se zájmem a aktivitou. Pro spoustu z nich byl tento den motivací k vlastnímu sportování a pohybovému rozvoji.

Na závěr jsme se s Aničkou rozloučili a doufáme, že o ní ještě uslyšíme.

Mgr. Lucie Pražáková