V rámci EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY uspořádalo město Břeclav na hřišti v areálu bývalého cukrovaru dopravní soutěž pro děti základních škol v úterý 21. 9. 2021. Mezi disciplíny patřila jízda a ověření znalostí dle pravidel silničního provozu, první pomoc, nejpomalejší jízda a jízda zručnosti.

Naši školu reprezentovali žáci ze třídy 4.A Vojtěch Girič a Karolína Zháňalová, která získala 3. místo ve znalostním testu pravidel silničního provozu v mladší kategorii. Dále také žáci ze třídy 5.B Jiří Novotný a Viktorie Mohylová, z 6.A to byla Nela Havelková, ze 7.B to byla Elen Konečná a Matyáš Hofman, který byl také úspěšný ve znalostním testu pravidel silničního provozu a získal 2. místo ve starších žácích, ze třídy 8.A to byl David Mohyla, který se umístil na 3. místě v nejpomalejší jízdě a obsadil i 1. místo ve znalostním testu pravidel silničního provozu v kategorii starších žáků. Za 9.A reprezentoval školu Adam Kukliš a Nikola Heringová.

Všechny žáky musím pochválit, byli skvělí.

Mgr. J. Martínková