Projektový den IX. B začal 23. 9. 2021 v 8.00 hodin v učebně přírodopisu zajímavou přednáškou a prezentací ekologa Ing. Filipa Šálka o obojživelnících v lužním lese. Poté se žáci přesunuli do Kančí obory k hájence. Tam již přivezl pan Šálek potřebné pracovní nářadí. I zde zaujal žáky ukázkami různých živočichů a rostlin.

Pohovořil, proč je třeba upravit na podzim louku. Podal instruktáž, jak budou pracovat a co bude cílem jejich snažení - shrabání louky a přemístění posečené trávy na hromady do lesa. Během pracovní aktivity viděli mnoho živočichů např. skokana štíhlého, užovku, šídlo, saranče, střevlíka,… Samozřejmě nechyběla ani pauza na svačinku a pití.

Po příchodu do školy si žáci připravili na tácky  přichystané ovoce a zeleninu. Někteří se snažili ochutnáním nebo jen čichem poznat, o jaký druh jde. Do pracovních listů si všichni zaznamenali, co ochutnali a ohodnotili známkou.

Žáci strávili slunečné dopoledne v přírodě a zároveň pomohli s údržbou ekosystému louky. Efektivně spolupracovali ve skupinkách. Rozvíjeli praktické dovednosti a návyky.

Ochutnávkou ovoce a zeleniny byli nadšení, mnohé druhy jedli někteří poprvé.

Po celkovém zhodnocení dne měl každý příjemný pocit z dobře vykonané práce, která byla po nás vidět.

Zpracovala

Mgr. Ivana Šperková