Dne 14. září 2021se žáci III.A a III.B zúčastnili tohoto projektu, který pořádala Městská policie Břeclav. Cílem bylo ukázat malým školákům rizika v dopravě. Program probíhal na dopravním hřišti v Břeclavi. Žáci si vyzkoušeli praktické dovednosti jízdy na kole s opravdovými semafory, železničním přejezdem a dopravními značkami.

Další část byla věnována teoretickým znalostem. Kdo je chodec a kdo cyklista, základní vybavení kola, důležité dopravní značky, jak se pohybovat na chodníku, jak přecházet vozovku, jezdci na kolečkových bruslích, pruhy pro cyklisty a spoustu jiných informací. Nechyběla ani soutěž na procvičení paměti. Program trval asi dvě vyučovací hodiny.
Znalosti všech dětí byly velmi dobré. Za své výkony byly odměněni drobnými upomínkovými předměty.
Den si všichni užili a už ví, že zebra se za ně nerozhlédne a na silnici se musí chovat pozorně.

Mgr. Y. Ciprysová