I když rtuť teploměru prudce stoupala a mnohé děti trávily sobotní odpoledne na koupališti, sešli se žáci 5. A i s rodiči na školní zahradě. Bylo pro ně připraveno zábavné odpoledne a loučení s pátou třídou.

Maminky připravily občerstvení, paní vychovatelka Milena Tichá soutěže a tatínkové táborák k opékání špekáčků.

Odpoledne začalo bitvou s vodními pistolemi. Pokračovalo závody družstev v rychlosti a mrštnosti. Následovalo překvapení v podobě policejní hlídky, kde se žáci dověděli, co všechno vozí policejní vozidlo. Později je vystřídal hasičský vůz. Děti si vše prohlédly a vyzkoušely. Na závěr opět v družstvech řešili osmisměrku z učiva páté třídy.

Mezitím připravili tatínkové ohniště a všichni se vrhli na opékání.

Našla se také vhodná chvíle k rozloučení s třídní učitelkou a předání milých dárků.

Odpoledne se všem líbilo, také nějaká slzička ukápla.

Mgr. J. Horsáková