Po skončení distanční výuky v tomto školním roce škola opět uspořádala anketu, která se týkala vzdělávání žáků během výuky na dálku. Stejně jako v loňském roce jsme chtěli vědět, jak žáci zvládali učení, co se osvědčilo a případně které věci bychom, pokud by tato situace znovu nastala, měli upravit.

Ankety se zúčastnilo 183 žáků a 190 rodičů. Odpovědi byly zpracovány do diagramů. Žáci chválili on-line výuku, dobrou spolupráci žák – učitel. Líbilo se jim, že si mohli práci sami do určité míry organizovat, dostávali hodně materiálů k výuce, na druhou stranu jim chyběl kontakt se spolužáky, bylo pro ně těžké udržet pozornost. Většina z nich psala, že jsou rádi, že už distanční výuka skončila a že nechtějí, aby se ještě někdy opakovala. Také rodiče oceňovali pestrou výuku (on-line hodiny, výuková videa atd), spolupráci učitelů se žáky, dobrou organizaci, třídnické hodiny, dobrou kvalitu výuky přes Teams, zapůjčení notebooků. Vyjadřovali celkovou spokojenost s výukou a oceňovali práci učitelů. Někteří by uvítali více on-line hodin. Upozorňovali na náročnost tohoto způsobu učení a problémy s připojením.

Mgr. Ivana Hemalová

anketa rodiče - vyhodnocení