Žáci a žákyně II. B v loňském školním roce absolvovali preventivní program „Veselé zoubky“, který pro děti prvních tříd základních škol připravila společnost dm drogerie markt s.r.o.

Jeho tématem byla správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. Všichni si přece přejeme, aby děti byly šťastné a zdravé a měly co nejčastěji důvod k úsměvu, ve kterém jim nebude bránit bolavý zub nebo strach ze zubního lékaře.

Žáci a žákyně se s tématem seznámili, zjistili, jak zuby fungují, k čemu je mají, jak rostou a mění se, co je zubní kaz. Po shlédnutí filmu Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek společně probrali zásady správné péče o zuby, jak si je čistit, aby byly bez kazu a proč je důležité navštěvovat zubního lékaře. Za správně vyplněné pracovní listy obdrželi dm preventivní taštičky s produkty péče o zuby. Radost z dárku byla veliká.

Mgr. Zdeňka Hošková