Ve čtvrtek 30. ledna 2020 měli žáci naší školy možnost vidět divadelní představení Romantismus není jenom romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému.

Herci z Hradce Králové jezdí na naši školu již několik let a jako vždy předvedli úžasný výkon.

Dokázali během jedné hodiny naprosto jedinečnou formou vytvořit přehled romantismu v evropské literatuře. Krátký výklad prokládali vtipně vybranými ukázkami z děl jednotlivých autorů. Žáci poslouchali, bavili se, ba dokonce někteří z nich byli přímo vtaženi do hry.

Herci dokázali navázat se žáky velmi dobrý kontakt, děti i učitelé si z tohoto divadelního představení odnesli pěkný zážitek a snad i trochu ponaučení.

Toto divadelní představení hodnotím jako velmi zdařilé. Obsahová a výtvarná stránka byla korunována skvělými hereckými výkony.  Doufám, že se Divadélkem pro školy ještě na naší škole uvidíme.

Mgr. N. Procházková