Poslední listy odfoukl vítr a příroda vzhlíží k nebi, čeká na sníh. V domovech už na adventních věncích hoří druhá svíčka a lidé se také obracejí k nebesům a na potemnělé obloze vyhlížejí hvězdu směřující k Betlému, protože Vánoce už jsou skoro tady.

Žáci a vyučující ze ZŠ Břeclav, Na Valtické 31 A se ve spolupráci s nadací Humanitas Afrika zapojili do Adopce na dálku. Vyrobili dárky s vánoční tématikou a v tomto předvánočním čase otevřeli brány školy pro veřejnost. Desátého prosince při příležitosti Dne otevřených dveří uspořádali prodejní vánoční výstavu. Výtěžkem podpořili vzdělávání dvanáctiletého Alfréda z chudinské čtvrti na předměstí Nairobi, hlavního města Keni. Jednomu chlapci tak pomohou získat předpoklady k lepšímu životu.

Žáci a vyučující děkují všem, kteří zakoupením výrobku podpořili Adopci na dálku.

Mgr. Zdeňka Hošková