Dne 22. března 2024 proběhla na naší škole již tradičně matematická soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN.

V kategorii Klokánek, určené pro žáky 4. a 5. ročníku, se sešlo celkem 69 soutěžících, kteří se s chutí pustili do řešení různorodých matematických úloh. Nejvíce bodů, a tudíž první místo získal Ondřej Jirků, druhé místo Vladyslava Hryhorieva a třetí místo Dominik Simandl, všichni žáci V. B.

V kategorii Benjamín se utkalo 53 soutěžících z 6. a 7. ročníku. Na prvním místě se umístil Michal Šipka z VI. A třídy, druhé místo obsadil Jiří Novotný z VII. B a třetí místo patřilo Anně Lobza, též z VI. A.

Z nejstarších žáků ve věkové kategorii Kadet (8. a 9. ročník) z celkem 44 soutěžících nakonec triumfoval Matouš Svoboda z VIII. A třídy, následovaný Davidem Uhlířem a Šimonem Staňkem, oba z IX. A třídy.

Vítězům patří gratulace a všem účastníkům poděkování za snahu a úsilí.

Zpracovala Mgr. Ivana Šperková