INFORMACE K ZÁPISU DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

ZÁPIS do přípravné třídy ZŠ Břeclav, Na Valtické 31 A, p. o. se koná 17. 4. 2024 od 14:30 do 16:30 hodin.

Přípravná třída je určena:

• přednostně dětem s odkladem povinné školní docházky,
  • dětem v posledním roce před zahájením povinné školní docházky.

Proč přípravná třída?

• postupné přecházení od režimu „ve školce“ k režimu ve „škole“ usnadňuje dětem přechod z mateřské školy do základní,
  • pomáhá překonat problémy školní nezralosti dětí a doplnit potřebné dovednosti,
  • usnadňuje začlenění dětí do výuky v 1. třídě,
  • přípravná třída se nezapočítává do povinné školní docházky,
  • děti se neklasifikují,
  • vzdělávání je bezplatné,
  • po absolvování děti mohou pokračovat ve známém prostředí, nebo na kterékoliv jiné základní škole.

Co nabízí naše přípravná třída:

• vzdělávání pod vedením zkušeného speciálního pedagoga s asistencí pedagoga předškolního vzdělávání,
  • samostatnou třídu s malým počtem žáků (maximálně 15),
  • individuální přístup,
  • logopedickou péči,
  • spolupráci se sociálním pedagogem,
  • cvičení neurovývojové stimulace podle Volemanové,
  • cvičení zdravotní tělesné výchovy pro MŠ,
  • v odpoledních hodinách mohou děti využít školní družinu s volnočasovými aktivitami v zájmových kroužcích,
  • obědy ve školní jídelně,
  • možnost využití odborných učeben, tělocvičny, zahrady,
  • návštěvy Muzea, kina, divadla, knihovny, ve spolupráci s dalšími subjekty tematické dílničky, výlety.

INFORMACE O ZÁPISU NAJDETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH www.zsvalticka.cz