Po lednovém školním kole zeměpisné olympiády se 21. 2. 2024 uskutečnilo také její okresní kolo. V kategorii A reprezentovala naši školu žákyně šesté třídy Anna Lobza a v kategorii B se spolu s ostatními sedmáky z Břeclavska utkala Viktorie Hanušová ze 7. B.

Konkurence byla opravdu veliká. V každé kategorii soutěžila vždy více než dvacítka žáků základních škol a gymnázií. Olympiáda se skládala ze tří částí. V úvodu děvčata předvedla svoje dovednosti v práci s atlasem, ve druhé části následoval test z geografických znalostí a do třetice čekala na dívky praktická část. S krátkými přestávkami všichni soutěžící usilovně pracovali dvě a půl hodiny. Anička i Viktorka bojovaly statečně a jejich úsilí bylo završeno úspěchem. Viktorka skončila ve své kategorii na pěkném patnáctém místě. Aničce se dařilo ještě lépe. Vystoupala až na medailovou pozici a vybojovala v okrese Břeclav pro naši školu nádherné třetí místo.

Oběma děvčatům blahopřejeme a zároveň velmi děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zpracovala Mgr. M. Zajíčková