V pátek 16.02. 2024 se třída 8. A vydala v rámci hodiny výtvarné výchovy do břeclavského muzea pod vodárnou na výstavu LEONARDO. Paní průvodkyně nás nejprve výstavou provedla, v krátkosti nám představila Leonarda da Vinciho, jeho život a dílo a poté se už mohli žáci a žákyně pohybovat sami a zkoušet si veškeré interaktivní úkoly – domalování Mona Lisy a následné promítnutí na stěnu, pokus o zrcadlové psaní nebo práce s obrazem Poslední večeře.

Kluci si vyzkoušeli postavit přenosný most, holky se zase zabývaly více uměleckými úkoly, jako bylo např. postupné malování Mona Lisy. Někteří si i vyzkoušeli poskládat lidské tělo. Každý si našel to svoje a myslím, že to byl příjemně a užitečně strávený čas.

Děkujeme @Městské muzeum a galerie Břeclav

Veronika Netušilová