Naše škola se snaží v dnešní přetechnizované době naučit žáky praktickým činnostem, které budou v běžném životě potřebovat. Proto u nás stále probíhá výuka pracovních činností různého druhu. V osmém ročníku se žáci učí v rámci tohoto předmětu vařit. Jak jim to jde?

Začátky byly trochu náročnější, ale postupem času se všichni naučili základům přípravy jídel. Zvládli tak během celého školního roku připravit pomazánky, bramboráky, palačinky, uvařit polévku nebo guláš, ale i upéct buchtu, pizzu nebo nachystat jídlo v asijském stylu. Závěr roku se nesl ve znamení kuchařské soutěže. Každá skupina si vybrala jídlo, které chce připravit a celé jej chystala sama. Výsledky byly opravdu krásné i dobré. V poslední hodině jsme si udělali na školní zahradě táborák, opekli špekáčky, párečky nebo chleba. Myslím, že si osmáci za celoroční práci zaslouží velkou pochvalu.
Hofírková K.