Den s rodilým mluvčím

V pátek dne 26. 05. 2023 si němčináři z osmých a devátých ročníků vyzkoušeli komunikovat s rodilým mluvčím.

Albrecht se do ČR přestěhoval z Německa na konci minulého roku a jakmile uslyšel, že by se mohl stát hostem v naší škole, byl nadšený tak, že jsme hodiny společně ihned naplánovali.

Žáci a žákyně byli překvapení, protože dopředu nevěděli, kdo je přišel navštívit. Když se pak dozvěděli, že se jedná o Němce, zachvátila je ze začátku panika a chvíli trvalo, než se rozmluvili.

Na úvod se pokoušel i náš host mluvit trochu česky, aby třídy viděly, že se také učí cizí jazyk a jsou tedy ve stejné situaci.

Poté už mluvil Alf pouze německy a děti vyplňovaly připravený dotazník na jeho osobu. Byla jsem překvapená, jak to některým hezky šlo. Ke konci se už otrkaly a pokoušely se pokládat ještě doplňující otázky, samozřejmě v němčině. Na závěr dostali všichni odměnu ve formě rakouských tradičních cukrovinek.

Věřím, že si všichni užili svou zřejmě první zkušenost s rodilým mluvčím a v příštím roce si to opět zopakujeme.

Tímto bych chtěla našemu hostu moc poděkovat, že měl tu odvahu vůbec přijít, a také všem těm, kteří se snažili a aktivně zapojili!

Mgr. Veronika Netušilová