V rámci projektu „72 hodin“ se naše třída-8.A, ZŠ Na Valtické rozhodla realizovat na školní zahradě zimní ubytovnu pro ježky-ježkoviště.

Pro tuto akci jsme si vybrali za partnera firmu z blízkého okolí-Pila Opluštil, která nám dodala a připravila potřebný materiál. Materiál na ošetření dřeva dodal rodič žáka 8.A třídy – živnostník Martin Janečko. Moc děkujeme!!

Po pečlivém naplánování celé akce se nám ve velmi krátkém čase podařilo poskládat a smontovat ohradu pro listí, opatřit ji nátěrem a shrabat potřebné množství listí.

Práce šla dětem výborně od ruky, a tak jsem mohl na vše jen dozorovat, poskytovat drobné rady a provádět fotodokumentaci.

Celá třída při práci velmi pěkně vzájemně spolupracovala a jednotlivé činnosti je velmi bavily.

Naplnili jsme tak na 100 % cíl tohoto projektu:

… změnit věci, které můžeme (ve vztahu k přírodě)

… naučit se vzájemné spolupráci a vnímat svět kolem sebe

… spolupracovat s místními podnikateli

… dokázat smysluplně využít čas, utužit kolektiv, a ještě se u toho pobavit.

Nezbývá jen doufat, že tento domeček ježci brzy objeví a pomůže jim přečkat dlouhou zimu.

Mgr. J.Dvořáček