V pondělí 10. října se žáci osmého ročníku vydali na návštěvu partnerské školy v rakouském Zwentendorfu. Po uvítání a krátké svačince se spolu s rakouskými kamarády rozdělili do 9 skupin a vydali se plnit společně úkoly v blízkém okolí školy, která se nachází téměř na břehu Dunaje. Po splnění všech úkolů proběhlo vyhodnocení v tělocvičně školy. Všichni dostali menší či větší sladkou odměnu, podle úspěšnosti.

Poté pan ředitel všechny provedl po škole, ve které naši žáci byli poprvé. Potom jsme se všichni společně vydali podél Dunaje do restaurace na oběd, který všem chutnal. Řízek je moc oblíbený ať u nás či v Rakousku.

Odpolední program byl připraven v nádherných zahradách v nedalekém Tullnu. Žáci se dověděli mnoho zajímavostí o ekologických zahradách. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli po zdolání rozhledny zahlédnout i Alpy.

Pak jsme se všichni rozloučili s rakouskými přáteli a už plánujeme příští setkání na jaře 2023 u nás ve škole.

Mgr. Ludmila Výborná a Mgr. Veronika Netušilová