Žáci VIII. A vyrazili do Muzea ropy v Hodoníně

Vyučování třídy VIII. A probíhalo v pátek 30. 9. 2022 mimo školní budovu. Vyrazili jsme na exkurzi do Muzea ropy. Deštivé počasí nás neodradilo a plni očekávání jsme se vlakem přesunuli do Hodonína. Poutavý výklad pana průvodce byl doplněn zajímavými pokusy, ukázkami modelů, fotografií i skutečných přístrojů, které se při těžbě používají. Dozvěděli jsme se nejen spoustu informací do fyziky, chemie a zeměpisu, ale odnesli jsme si také hromadu nezapomenutelných zážitků.

Tak třeba:

• V muzeu to vypadalo starodávně a zajímavě. (Filip F.)
  • Ropa je lehčí než voda. (Matyáš)
  • Patronem horníků je svatá Barbora. (Daniel)
  • Cestování bylo fajn. Ve vlaku nebyla wifi, takže menší nevýhoda. (Sára)
  • Naftaři vlastně zachránili velryby. (Martin)
  • Barel ropy má 160 litrů. (Tereza)
  • Dělali jsme různé pokusy. (Sabina)
  • Byly tam otázky. Když jsme na ně odpověděli dobře, dostali jsme odměnu. Já jsem si koupil lahvičku ropy. (Michal)
  • Muzeum se mi líbilo, akorát tam nebyly židle, takže mě bolely nohy. (Patrik)
  • Ropa je pod UV světlem zelená (žlutá). (Markéta)
  • Nejhlubší ropný vrt na světě má 12 km, u nás 6 km. (Michal)
  • Líbilo se mi, jak všechny ty modely byly „vydetajlované“ a taky, že tam měli skutečné nástroje k těžení ropy. (Filip L.)
  • Naleziště ropy se nachází tam, kde bývalo moře. (David)
  • U nádraží v Hodoníně byl dobrý kebab a pizza. (Filip F.)
  • Cestování tam a zpět bylo zábavné a celkově výlet nebyl úplně špatný. (David)
  • Osmáci byli skvělí. (Marta Z.)
  • Výlet se nám mimořádně vyvedl 😊. (Jaroslav D.)

Mgr. M. Zajíčková, Mgr. J. Dvořáček