V úterý 17. května jsme v naší škole v Břeclavi přivítali dvě třídy žáků s jejich učiteli. Setkání proběhlo po dvouleté přestávce, která byla způsobena covidovou pandemií.

Po přivítaní a malém občerstvení, které přichystali sami žáci a jejich rodiče, jsme návštěvu z Zwentendorfu provedli po naší škole.  Po společném obědě ve školní jídelně jsme odjeli autobusy do Lednice. Následovala společná procházka k Maurské vodárně, odkud jsme odjeli na lodích k Minaretu.

Poté jsme zdolali 302 schodů na vrchol Minaretu, odkud se nám naskytl dechberoucí pohled na celý Lednicko-valtický areál.  I přes občasné přeháňky jsme si společnou procházku od Minaretu k zámku moc užili. Na závěr jsme pozvali kamarády z Zwentendorfu do zámeckého skleníku.

Už teď se těšíme na další shledání, které máme naplánováno na září letošního roku.

Zpracovala Mgr. Ludmila Výborná