Žáci 3. B se prostřednictvím Soni Hoškové přidali k obecně prospěšné, neziskové, nevládní organizaci v České republice Gengel, která usiluje o uchování rozmanitosti života.

Od svého vzniku v roce 1998 si organizace vytkla za cíl aktivní záchranu, množení a pěstování starých a zapomenutých užitkových rostlin. Zároveň prosazuje myšlenky ekologického zemědělství a ochrany životního prostředí. Její snahou je také, aby si lidé odrůdy vzájemně vyměňovali.

Do květináče si žáci zasadili měsíček lékařský a s nadšením si vyrobili placku s motivem této oblíbené léčivky. Zaujala je i výroba přírodní vonné koupelové soli s měsíčkem lékařským. Příjemně strávený čas na Duhovce byl završen obdržením certifikátu pro pěstitele a šiřitele měsíčku lékařského. 😊

Mgr. Zdeňka Hošková