Dne 16.3. 2022 jsme s dětma měli projektový den na téma POMOC – význam slova. Začali jsme hned ráno, kdy jsme si udělali na tabuli myšlenkovou mapu a během dne jsme dělali činnosti a přidávali jsme nové okruhy významu slova pomoc. Začali jsme 1. pomocí, kdy nám pomohla staniční sestra p. Pražáková, která ukázala celou škálu obvazové techniky, které si děti zkoušely. Následovalo vysvětlení, jak můžeme pomoc dětem my opravdu malincí žáci.

Od pomoci při vysvětlení učiva, řešení tématu, co je to šikana, až po vytvoření výrobku na prodejní výstavu, která se bude konat v dubnu na pomoc nemocné holčičce. Tuto výstavu pořádá naše škola. S výrobkem nám pomohla paní vychovatelka Nikola Grandičová. Na závěr jsme si vysvětlili, co je to humanitární pomoci, kdy lidé pomáhají potřebným lidem nebo stát pomáhá jinému státu a v této chvíli jsme se dotkli současného problému, a to války na Ukrajině. Děti mne překvapily, jak jsou znalé těžké situace lidí, kteří žijí v této zemi. Den jsme si užili a doufáme, že naše klíčenky, které jsme vyrobili si na dubnové výstavě budou líbit.

Blanka Rakovská