V pátek 11. února 2022 se v aule naší školy uskutečnily dvě besedy s českou režisérkou, scénáristkou a výtvarnicí Galinou Miklínovou, jež byly určené žákům 3. až 6. ročníku.
Besedu doprovázela poutavá prezentace doplněná o ukázky z animovaných filmů a seriálů, které Galina Miklínová režírovala. Žákům předčítala z knih, na jejichž vzniku se jako ilustrátorka podílela, představila jim tvorbu Petra Stančíka a Pavla Šruta.

Žáci se tak dozvěděli, co vše obnáší práce ilustrátora a jak náročné je převedení knihy do filmové podoby. Srdce všech dětí si Galina Miklínová získala povídáním o knižní sérií Vombat z pera Evy Papouškové, která pojednává o australském vačnatci, jehož trus má tvar kostiček. Závěr besedy byl věnován dotazům.