V Městské knihovně Břeclav, pobočka Poštorná se žáci 3. B ve čtvrtek 11. 11. 2021 seznamovali se slovenským jazykem a programovali robota Blue-Bot.
Naprogramovali ho tak, aby se zastavil na správném obrázku podle slova ve slovenštině. Pracovali ve skupinách, vzájemně si pomáhali. Programování i překlad do českého jazyka všichni zvládli na výbornou, protože si text ve slovenštině pozorně vyslechli a obtížnější slova společně s paní knihovnicí Soňou Piškulovou vysvětlili a zapsali do lapbooku.

Programování robota si žáci užili. Blue-Bot pomáhá žákům rozvíjet logické myšlení, prostorovou představivost, plánování a základní matematické dovednosti. Má navíc průhledný kryt, takže všichni mohli prozkoumat elektroniku uvnitř.

Paní knihovnici děkujeme, že jsme si programování mohli vyzkoušet a těšíme se, že v něm budeme pokračovat i příště.

Mgr. Zdeňka Hošková