Ve středu 22. 4. 2015 děti z PT a 1. B absolvovaly výukový program Lichtenštejnské jízdárny, který proběhl v unikátních prostorách Multifunkčního centra zámku Lednice.

Ve středu 22. 4. 2015 děti z PT a 1. B absolvovaly výukový program Lichtenštejnské jízdárny, který proběhl v unikátních prostorách Multifunkčního centra zámku Lednice.Formou her, pomocí omalovánek a skládaček děti zjistily, jakému účelu sloužívala barokní část lednického zámku, kdo ji postavil, jak se vozili Lichtenštejnové, jak se o koně starali. Multifunkční centrum se nachází v samém srdci Lednicko-valtického areálu, v bývalých barokních jízdárnách. Barokní jízdárny a konírny jsou nejstarší částí zámku v Lednici, který má statut Národní kulturní památky a v rámci LVA jsou součástí Seznamu světového dědictví UNESCO.

Mgr. Zdeňka Hošková, Mgr. Jana Jankovičová