Už jste si někdy pohladili sokola nebo sovu pálenou? Žákům obou tříd druhého ročníku se to podařilo 9. dubna 2015, když nás navštívil pracovník Záchranné stanice pro dravé ptáky Rajhrad.Vysvětlil dětem, čím se taková stanice zabývá. Jak postupovat, pokud najdeme opuštěné nebo zraněné zvíře. Odpovídal na otázky žáků. Děti poznávaly zvířata podle hlasových nahrávek a stop. Přiřazovali živočichy k jejich přirozenému životnímu prostředí. Zasoutěžili si při házení šišek na cíl. Dvě hodiny plné zajímavých informací a kontakt s živými ptáky všechny opravdu nadchl.

PaedDr. Dana Vanžurová, Mgr. Blanka Rakovská