Ve čtvrtek 9. 10. 2014 uspořádala ZŠ Břeclav, Na Valtické 31 A pro své žáky branný závod. Závodu se zúčastnily 5- ti členné hlídky dětí od 4. do 9. ročníku. Své dovednosti si mezi sebou žáci mohli změřit na trase dlouhé téměř 3 Km v členitém lesním terénu směrem na Valtice.

Na závodníky z nejmladší kategorie (4. + 5. třída) čekalo 7 úkolů – střelba ze vzduchovky, hod granátem, překonání lanové překážky, poznávání přírody, určování památek, zdravověda a dopravní výchova. Starší kategorie (6. + 7. třída, 8. + 9. třída) plnila kromě zmiňovaných sedmi úkolů ještě jeden další – stavbu stanu.

Po celou dobu trvání akce měli účastníci možnost dozvědět se více o práci různých složek integrovaného záchranného systému.  Zaměstnanci z Městské Policie Břeclav, Vodní záchranné služby Nové mlýny, Sboru dobrovolných hasičů ve Staré Břeclavi a Policie ČR – Dopravního inspektorátu a Z. S. V. (Zbraně skupinového vyzbrojení) přijeli na místo konání branného závodu a dětem kompletně předvedli svoji pracovní výstroj a výzbroj, služební vozy a odpovídali na jejich dotazy. Za jejich perfektně odvedenou práci jim patří velký dík, všechny děti se jejich výkladem i ukázkami skvěle bavily.

Během celé akce nedošlo k žádnému zranění a počasí nám přálo. Jediným neduhem byli pouze všudypřítomní komáři, kteří značně ztěžovali situaci na trati jak závodníkům, tak pedagogům na stanovištích.

Na závěr patří poděkování kromě již zmiňovaných složek IZS také vedení a všem zapojeným uvyučujícím ze ŽS Břeclav Na Valtické 31 A, zaměstnancům Střediska volného času Duhovka a studentkám Soukromé SOŠ manažerské a zdravotnické s.r.o., kteří s organizací závodu pomáhali.

Výsledky:

4. – 5. třída

1. místo – Hlídka č. 6 – čas 1 hodina 1 minuta

Martin Stánok, Marek Mesiaček, Adam Blažek, Pavel Kurial, Ondřej Janečka

2. místo – Hlídka č. 5 – 1 hodina 8 minut

Klára Sadílková, Ivana Krmíčková, Ladislava Fojtová, Nela Rajchmanová, Michaela Rutarová

3. místo – Hlídka č. 2 – 1 hodina 10 minut

Tomáš Dostál, Adam Valeš, Filip Navrátil, Leona Lepková, Ondřej Zapletal

6. – 7. třída

1. místo – Hlídka č. 10 – čas 1 hodina 14 minut

Filip Málek, Radim Galba, Patrik Vávra, Jana Veronika Moskvová, Michal Petrovič

2. místo – Hlídka č. 9 – 1 hodina 20 minut