V úterý 30. září se žáci 7. A už potřetí setkali se svými kamarády z partnerské školy z rakouského Zwentendorfu. Cílem našeho setkávání, které probíhá v rámci dlouhodobého školního projektu „Mezi Dunajem a Dyjí“, je poznávání jiných částí regionů a vzájemná komunikace, která probíhá v anglickém jazyce.

Ráno žáci přivítali své kamarády ve školní aule. Vybaveni svačinkou a dobrou náladou jsme se vydali ukázat jim jednu z nejhezčích částí LVA – lednický park a zámek. První část našeho putování byla plavba po Zámecké Dyji. To se všem moc líbilo, protože podzimní park se nám představil zbarven mnoha barvami. Zpáteční cestu od Minaretu jsme už absolvovali po svých. Cestou jsme měli možnost obdivovat podzimní přírodu a společně hovořit. Poté jsme pozvali rakouské kamarády na prohlídku lednického zámku.

Společný oběd jsme si vychutnali ve školní jídelně. Poslední chvíle návštěvy jsme strávili v tělocvičně společnými hrami.

Už teď se žáci těší na další návštěvu, na kterou jsme pozváni v předvánočním čase.

Mgr. Ludmila Výborná