Ve středu 24. 9. 2014 jsme se již potřetí setkali s našimi kamarády z partnerské školy z rakouského Poysdorfu. Cílem našeho společného shledání se stala zoologická zahrada v Hodoníně. Na naše žáky z tříd 2. A a 2. B a žáky z 2. A z VS Poysdorf čekala v ZOO nejen prohlídka zvířat, ale i společná skupinová práce.

Děti z obou škol byly rozděleny podle barev do smíšených družstev a každá skupina dostala za patrona jednoho ze žáků deváté třídy. Tato skupinka se pohybovala po zoologické zahradě společně a plnila pracovní listy s nejrůznějšími česko-německými úkoly. Záměrem těchto úkolů bylo povzbudit žáky ke vzájemné komunikaci, spolupráci, samostatnosti a nápaditosti.

Z reakcí dětí bylo zřejmé, že se výlet všem líbil a posunuli jsme se ve vzájemném dorozumívání s našimi sousedy zase o krůček dál.

Pochvalu zaslouží i starší žáci naší školy, kteří ukázali, že jsou spolehliví a umí se bez problému postarat o své mladší spolužáky a komunikovat v cizím jazyce.

Patroni: Katka Dostálová, Elen Hurterová, Patrik Indra, Aneta Klimešová, Ester Melichárková, Martin Střelský, Matěj Truksa, Natálie Žůrková (všichni 9. B) a Katka Milotová (9. A).

Mgr. Lenka Chadimová