11. 6. 2014 podnikli žáci VIII. A a VIII. B výšlap na Pálavu. Neodradila nás ani rekordní teplota asi 40° C a statečně jsme vyrazili. Nejprve linkovým autobusem, který nás kvůli objížďce vezl více jak hodinu. Vyšli jsme z Dolních Věstonic a pomalu vinicemi stoupali do vrchu. Ve stínu stromů už se nám šlapalo veseleji, i když stoupání narůstalo. Zřícenina Dívčí hrady nás odměnila krásnou vyhlídkou a příjemným větříkem. Po svačince jsme se vydali zpět dolů. Během této cesty žáci ještě vyplňovali pracovní listy na téma CHKO Pálava. Okružní jízdou kolem celé Pálavy jsme v pořádku dorazili domů, bohatší o nové zážitky.

Zpracovala Mgr. Šperková