V úterý 22. 10. 2013 navštívil naši školu pan Hořák ze záchranné stanice Ikaros. Seznámil nás s vybranými exotickými a nebezpečnými zvířaty. Doporučil nám, které druhy jsou vhodné pro chov doma, před některými zvířaty nás ale naopak varoval.Dověděli jsme se, jak se starat o plazy a cizokrajné savce. Největší radost jsme měli, když jsme si mohli na jednotlivá zvířata sáhnout a "pochovat" si je. A co jsme vlastně viděli? Krajtu tmavou albína, chameleona jemenského jménem Chamík, fretku Pipinku, velmi vzácného a čiperného ježka afrického, sklípkana EvičkuBesedy byly plné nových a zajímavých informací. Odcházeli jsme nejen plní dojmů, ale také s hřejivým pocitem, že jsme podpořili dobrou věc. Peníze ze vstupného totiž využívá záchranná stanice na péči o nemocné a ohrožené živočichy. Pro všechny, kterým se akce líbila, máme už dnes dobrou zprávu. Pan Hořák přijal naše pozvání a v příštím školním roce za námi opět přijede s ukázkou dalších exotických zvířat.

Mgr. M. Zajíčková